Liv'de Hemşire Olmak Etkinlikler
iletişim İş Başvurusu
X

İş BaşvurusuRobotik Cerrahide Ameliyathane Hemşireleri İçin Cihaz Güvenliği Eğitimi – 2016


Saadet Öztürk, Merve Canbek

Liv Hospital Hasta Bakım Hizmetleri, İstanbulYirmi birinci yüzyılın ilk bölümünde robotik sistemlerin cerrahi alanına girişi, çok heyecan verici ve son derece önemli bir gelişmeydi. Bu tür bir sistemin geliştirilmesi, 1970’lerde uzaydaki astronotların uzaktan kumanda ile tedavisini kolaylaştırmak amacıyla NASA öncülüğünde başladı. Bu kavrama dayalı olarak Da Vinci robotik sistemin bir prototipi 1997’de ortaya çıktı ve 2000 yılında FDA onayı aldı. O zamandan beri robotik sistemlerin uygulama alanları oldukça genişledi; artık kalp cerrahisi, üroloji, genel cerrahi, göğüs cerrahisi, doğum ve pediatrik operasyonlar gibi birçok tıbbi merkezde kullanılmaktadırlar.Cihaz sıklıkla kullanılmasına rağmen firma çalışanları dışında cihaz güvenliği ile bilgilerin yetersiz olduğu görülmüş ve tüm kurumlar için bu eğitimin gerekliliği düşünülmüştür.Eğitim ameliyathane hemşireleri için robotik cerrahide hasta güvenliğinin en yüksek seviyede sürdürülmesi gerektiği için hazırlanmıştır. Ameliyat öncesi hazırlık, ameliyat sırasındaki kullanım ve sonrasında yapılması gereken tüm işlemler sırasıyla eğitimde anlatılmıştır.Eğitimin başlıklarını şu konular oluşturmaktadır: Robotik cerrahi nedir, tarihsel gelişimi, avantajları ve dezavantajları, robotun teknik yapısı ve bölümleri, robotik cerrahide acil durumlar, hata kodları ve yapılması gereken adımlar, vakanın laporoskopiye dönüşme süreci, Da vinci sistemleri İçin temizlik,sterilizasyon ve dezenfeksiyon bilgileri. Her bir başlığın altında konu ile ilgili tanımla, işlem basamakları ve dikkat edilmesi gereken hususlar belirtilmiştir.Ameliyathane hemşirelerin robotik cerrahide uzmanlaşabilmesi, bilgilerin profesyonel olarak aktarılması ve her hemşirenin standart uygulamaları yapabilmesi için bu eğitimin etkin bir şekilde verilmesi gerekir.Liv Hospital olarak kurumumuzda çalışanlarımıza verdiğimiz bu eğitimin ülkemizde tüm ameliyathane hemşirelerimiz için faydası olacağını düşünmekteyiz.


Son haberler

  • Anne Karnında Kistik Fibrozis Tanısıyla Mekonyum İleuslu Doğan - 2018
  • Sezeryan ameliyatında bakım haritası kullanımı -2018
  • Hemşirelerin Kullanıma Hazır İnsülin Kalemleriyle Subkutan Enjeksiyon Uygulama Bilgi Düzeylerinin Belirlenmesi - 2018
  • Beyin Sapı Enfarktına Bağlı Sekonder Gelişen Horner Sendromu - 2018
  • Vaka Çalışması: Sağ Koroner Arter (Rca) Ve Koroner Ven Anomalisi Olan Hastada Bilgisayarlı Tomografi Koroner Anjiografi İle Koroner Kateter Anjiografinin Karşılaştırılması- 2018
  • Bilgisayarlı Tomografi İle Mesanede Urakal Sinüs Görüntüleme Tekniği Kullanılan Örnek Vaka Sunumu - 2018
  • Yönetici hemşirelerin liderlik özellikleri ile ilgili düşüncelerin belirlenmesi

Etiketler

Hemşire Liv Hospital Olmak Hastane Bebek NICU KVC Yoğum Hasta Hizmet
Hakkımızda


Liv Hospital, sağlıkta uluslararası arenada lider olmak için yola çıkmış bir hastane. İlk olarak 2013 yılı Ocak ayında İstanbul Ulus’ta kapılarını açan hastanemizde tüm branşlarda hekimlerimiz üst ihtisaslarına göre hizmet sunuyorlar. 2015 yılı Ocak ayında Liv Hospital Ankara’yı açarak daha geniş bir aile olarak yolumuza hızla devam ediyoruz. Liv Hospital Ulus/İstanbul ve Liv Hospital Ankara’da toplam 1.250 personel, 250 hekim, 300 yatak, 16 ameliyathane ve her iki binada toplam 57 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor.

Adres


Liv Hospital Ulus / Istanbul:
Ahmet Adnan Saygun Cad. Canan Sok. No:5 Ulus, Istanbul/Türkiye Çağrı Merkezi: 0850-2222-548

Liv Hospital Ankara:
Bestekar Sok. No:8 Çankaya, Ankara/Türkiye Çağrı Merkezi: 0850-2222-548

Liv Hospital Samsun:
Hançerli Mah. 608 Sok. No:2 İlkadım, Samsun/Türkiye Çağrı Merkezi: 0850-2222-548