Liv'de Hemşire Olmak Etkinlikler
iletişim İş Başvurusu
X

İş BaşvurusuBebek Yoğun Bakım Ekibi “Kırk Uçurma Etkinliği”- 17 Ekim 2018


Kırk uçurma dini bir gelenek değildir. Eski bir Şaman geleneğidir ve Göktürklerde sıkça yapıldığına dair bilgiler vardır. Doğayla ve ruhla çok kuvvetli ilişki içinde olan Şaman toplumlarında, anne ve bebeğin sağlığı açısından kritik olan 40 gün bittikten sonra (lohusalığın bitimi), bir takım ritüeller uygulanarak bebek ve annesi yıkanır (kırk çıkarma) ve kırk gezmesine çıkarılırdı.

Dini bir âdet olmasa da, sadece dua ve iyi niyetten oluşan, sosyal bağları kuvvetlendiren ve yapılan ritüeller neticesinde insanın yüreğini ferahlatan bir gelenek olduğu için bugün hâlâ sevilerek yapılmaktadır.

Biz de Liv Hospital Ulus Hasta Bakım Hizmetleri olarak NİCU ekibimizin liderliğinde, aile merkezli olan ünitemizin güzel anılarla hatırlanması ve tabi ki aile-bebek arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek amacıyla “Kırk Uçurma” etkinlikleri düzenlemekteyiz.

Son yapılan etkinliğimizde de çok duygusal sahnelere tanıklık ettik. Bebeğimize sağlık dolu daha nice güzel günler diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.


Son haberler

  • Hemşirelik Haftası Etkinliği 2019
  • Geleneksel Hemşirelik Haftası Yürütme Kurulu Kutlama Gezisi- Mayıs 2019
  • Liv Hospital Ulus HBH Teraryum Yapımı Etkinliğinde(27 Nisan 2019)
  • Onkoloji Hemşireliğinde Güncel Konular Sempozyumu-25 Nisan 2019
  • Liv Hasta Bakım Hizmetleri Kariyer Günlerinde-2019
  • Acil Serviste Klinik Uygulamalar Sempozyumu-22 Mart 2019
  • Liv Hospital Ulus Hbh Zor Olgular-9

Etiketler

Hemşire Liv Hospital Olmak Hastane Bebek NICU KVC Yoğum Hasta Hizmet
Hakkımızda


Liv Hospital, sağlıkta uluslararası arenada lider olmak için yola çıkmış bir hastane. İlk olarak 2013 yılı Ocak ayında İstanbul Ulus’ta kapılarını açan hastanemizde tüm branşlarda hekimlerimiz üst ihtisaslarına göre hizmet sunuyorlar. 2015 yılı Ocak ayında Liv Hospital Ankara’yı açarak daha geniş bir aile olarak yolumuza hızla devam ediyoruz. Liv Hospital Ulus/İstanbul ve Liv Hospital Ankara’da toplam 1.250 personel, 250 hekim, 300 yatak, 16 ameliyathane ve her iki binada toplam 57 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor.

Adres


Liv Hospital Ulus / Istanbul:
Ahmet Adnan Saygun Cad. Canan Sok. No:5 Ulus, Istanbul/Türkiye Çağrı Merkezi: 0850-2222-548

Liv Hospital Ankara:
Bestekar Sok. No:8 Çankaya, Ankara/Türkiye Çağrı Merkezi: 0850-2222-548

Liv Hospital Samsun:
Hançerli Mah. 608 Sok. No:2 İlkadım, Samsun/Türkiye Çağrı Merkezi: 0850-2222-548