Liv'de Hemşire Olmak Etkinlikler
iletişim İş Başvurusu
X

İş BaşvurusuKronik Hastalık Yönetimi ve Teknolojinin Kullanımı – 2015


Evde Sağlık ve Bakım Günleri 2014-2015 

EVDE BAKIM DERNEĞİ / LIV HOSPITAL İŞBİRLİĞİ VE İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DESTEĞİ İLE planlanan ‘Kronik Hastalık Yönetimi ve Teknolojinin Kullanımı’27.02.2015 tarihinde Liv Hospital eğitim salonunda gerçekleşti. Sempozyuma kurum içi ve kurum dışı katılımcılardan oluşan toplam 130 kişi katılmıştır.Liv Hospital Genel Müdürü Alper Dermirarslan, Evde Bakım Derneği Başkanı Aynur Dik ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Reşat Dabak tarafından açılış konuşmaları yapıldı.
Açılış konuşmaları sonrasında Kronik Hastalık Yönetimi Kavramı, Önemi ve Teknolojinin Kullanım Alanları konulu panele başhekim yardımcısı Sayın Dr. Gamze Demirtaş ve Evde Bakım Dernek Başkanı Aynur Dik başkanlık yapmıştır.
Oturumun ilk konuşmacısı Sayın Doç. Dr. Pemra Ünalan’ı Hastalık yönetimi kavramı ve kronik hastalıklar açısından önemi’ni , 2.konuşmacı Sayın Mehmet Onarcan Hastalık yönetiminde teknolojinin kullanım alanları ve dünya örnekleri, 3. Konuşmacı Uzm.Dr.Hatice İkiışık Kronik hastalıklarda evde bakım: Ulusal yaklaşımı konularını sırayla sundular.

e2

Sunumlar sonunda konuşmacılara ve panel başkanlarına teşekkür belgeleri sunuldu.
Liv Hospital Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Sayın Doç. DrSerpil Salman başkanlığında 2. Oturum başladı. İlk konuşmacı olarak Turkcell Sağlık Ürünleri Yöneticisi Sayın Emre Tavşancıl’ı “Türkiye’de Başarılı Tele Sağlık Uygulamaları için Aşılması Gereken Engeller” konulu sunumunu, 2. Konuşmacı olarak Sayın Ayşegül Okullu’yu “Bir Hasta Yakını Deneyimi” konulu sunumunu yaptı.Sunumlar sonunda konuşmacılara ve panel başkanlarına teşekkür belgeleri sunuldu.
Sayın Prof.Dr.Sevgi Oktay’ın başkanlığını yürüttüğü 3. Oturum başladı. İlk konuşmacı olarak Nöroloji Uzmanı Sayın Doç.Dr.Yakup “İnme de Hastalık Yönetimi Yaklaşımı “ konulu sunumunu, 2. Konuşmacı olarak Sayın Prof.Dr.Demet Özbabalık Adapınar’ı “Demans da hastalık yönetimi yaklaşımı” 3. Konuşmacı olarak Beşiktaş Belediyesi Yetkilileri tarafından “Beşiktaş Belediyesi Sosyal Alarm Uygulaması” konulu sunumlar yapıldı.Sunumlar sonunda konuşmacılara ve panel başkanlarına teşekkür belgeleri sunuldu.
Liv Hospital Başhekimi Uzm.Dr . Sayın.Adil Tanık ve Evde Bakım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Derya Yücel’i başkanlığını yürüttüğü 4. Oturumda İlk konuşmacı Liv Hospital Kardiyoloji Bölümü Sayın Uzm.Dr. Murat Civan ‘“Hipertansiyon ve Kalp Hastalıklarında Hastalık Yönetimi” ikinci konuşmacı , üzere Liv Hospital Göğüs Hastalıkları Bölümü Sayın Uzm.Dr. Tuğçe Hürkal ‘“KOAH da Hastalık Yönetimi” konulu sunumları sırayla yaptılar.Sunumlar sonunda konuşmacılara ve panel başkanlarına teşekkür belgeleri sunuldu.
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Sayın Doç.Dr.Sevim Ulupınar’ı başkanlık yaptığı 5. Oturumda İlk konuşmacı Sayın Uzm.Psikolog Zeren Kadıoğlu “Kronik Hastalıklarda Psikolojik Yaklaşım” ikinci konuşmacı , Liv Hospital Hasta Bakım Hizmetleri Eğitim ve Gelişim Bölümü Sayın Uzm.Hem. Funda İkisivri “Kronik Hastalıklarda Eğitim” konulu sunumları sırayla yaptılar.Sunumlar sonunda konuşmacılara ve panel başkanlarına teşekkür belgeleri sunuldu.
Katılımcılara katılım belgeleri iletilerek, seminer sonlandırıldı.Katılımcıların görüşleri :• Eğitimciler samimi ve hazırlıklıydılar
• Sunum ve anlatımlar güzeldi
• Eğitimciler konularına hakimdi
• Program çok düzenli ve tertipli olup, geniş ve faydalı eğitimdi.
• Bu tür programların artmasını diliyoruz

 
 


Son haberler

  • Liv Hospital Ulus Hbh Zor Olgular-8
  • Liv Hospital Yeni Yıl Kutlaması ve 5. Yılını Tamamlayan Ödülleri-21 Aralık 2018
  • Üsküdar Üniversitesi “Hemşirelik ve Liderlik” Konuşması-Aralık 2018
  • Nöroşirürji Hemşireliği Sempozyumu-15 Aralık 2018
  • Liv Hospital Ulus Hbh Zor Olgular-7
  • Anestezi Tekniker/Teknisyenliği Sempozyumu (24 Kasım 2018)
  • Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri Sahiplerini Buldu-20 Kasım 2018

Etiketler

Hemşire Liv Hospital Olmak Hastane Bebek NICU KVC Yoğum Hasta Hizmet
Hakkımızda


Liv Hospital, sağlıkta uluslararası arenada lider olmak için yola çıkmış bir hastane. İlk olarak 2013 yılı Ocak ayında İstanbul Ulus’ta kapılarını açan hastanemizde tüm branşlarda hekimlerimiz üst ihtisaslarına göre hizmet sunuyorlar. 2015 yılı Ocak ayında Liv Hospital Ankara’yı açarak daha geniş bir aile olarak yolumuza hızla devam ediyoruz. Liv Hospital Ulus/İstanbul ve Liv Hospital Ankara’da toplam 1.250 personel, 250 hekim, 300 yatak, 16 ameliyathane ve her iki binada toplam 57 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor.

Adres


Liv Hospital Ulus / Istanbul:
Ahmet Adnan Saygun Cad. Canan Sok. No:5 Ulus, Istanbul/Türkiye Çağrı Merkezi: 0850-2222-548

Liv Hospital Ankara:
Bestekar Sok. No:8 Çankaya, Ankara/Türkiye Çağrı Merkezi: 0850-2222-548

Liv Hospital Samsun:
Hançerli Mah. 608 Sok. No:2 İlkadım, Samsun/Türkiye Çağrı Merkezi: 0850-2222-548